Home Angielski w 14 dni

angielski/opinie

„Czy to był kurs języka angielskiego? Oczywiście... przy okazji! Przy okazji mile spędzonego czasu, oderwania się od szarej rzeczywistości, poznawania cudownych ludzi, a nawet przyjaciół. Niewiarygodne jak w takich warunkach wiele pozostaje w głowie i to w okresie tylko 2 tygodni, można nauczyć się więcej niż przez kilka lat. Takim właśnie przypadkiem jestem ja, dlatego dziękuję wszystkim, których tu spotkałem, za uśmiech, za szczerość i za naukę.”
Paweł L.
„Przyswajamy ogromną ilość materiału w bardzo krótkim czasie. Wszystko rozumiemy i zapamiętujemy, nawet tak trudna umiejętność jak posługiwanie się czasami w języku angielskim – tutaj staje się prosta. Polecam każdemu, kto pragnie szybko nauczyć się języka.”
Jolanta Mizera
„Od 13 grudnia mieszkam w Ipswich. Na dopasowanie się do tutejszego życia i przede wszystkim na w miarę sprawne komunikowanie się potrzebowałem zaledwie 2 tygodnie. Dlatego bardzo chciałbym z tego miejsca podziękować za październikowy kurs w Kaliszu.”
Paweł L.
„Kurs zrealizowany wg metody sugestopedii prof. Łozanowa (...) doskonale wypełnił lukę w angielskim. W krótkim okresie czasu, intensywnie, z elementami wspólnej gry i zabawy, w dobrej atmosferze – w gronie osób otwartych i współpracujących w grupie, przyswoiłem materiał którego opanowanie w innych warunkach i sytuacji trwałby zapewne minimum kilka miesięcy. Tak twierdzę z pełnym przekonaniem, „doświadczając” wcześniej innych metod nauczania. Kurs całkowicie spełnił moje oczekiwania pozyskania sprawności w komunikowaniu się w języku angielskim.”
Jerzy Borowiak
„.. jeden kolega, który angielskiego nie znał ni w ząb, to chyba w piątym czy czwartym dniu czytał lepiej, niż niejedna osoba z liceum po 3 latach nauki języka. Tu jest wszystko przemyślane, nauka czasów, czasowników, zwrotów przydatnych w codziennych sytuacjach. I każdemu kto się o coś zapyta zostanie wyjaśnione. I w ogóle dużo niespodzianek było. Widzieliście kiedyś Szkota? Bo ja już tak:) I każdy dzień zakończony relaksem. Naprawdę było warto GOOD CHOICE (dobry wybór) Aha No i to nie jest tylko nauka języka. Ja się np. Stałam bardziej otwarta.”
Kamila Janiak
Email

KOMUNIKATYWNY ANGIELSKI - SUGESTOPEDIA
Rok nauki w dwa tygodnie
Intensywny Kurs Języka Angielskiego

Ilość miejsc ograniczona !!!
Jeśli będzie więcej chętnych, przyjmujemy zapisy na listę rezerwową.

Łatwe, szybkie, skuteczne i przyjemne wejście w świat języka angielskiego.
Na kursie uczestnicy przyswajają umiejętności równoważne 12 miesiącom nauki metodami klasycznymi.
Kurs został opracowany specjalnie dla osób które:
- Chcą MÓWIĆ po angielsku.
- Chcą wyjechać i znaleźć LEPSZĄ pracę.
- Nie znają języka lub znają go, ale mają problemy ze SWOBODNĄ konwersacją.

Dim lights

Fragment reportażu z jednego z kursów języka angielskiego metodą sugestopedii (Telewizja WTK Poznań 1999)

Zajęcia z języka angielskiego metodą sugestopedii prowadzone są w Polsce od 1994 roku. Twórcą metody na której oparty jest kurs jest profesor Łozanow, który prowadzi szkołę sugestopedii w Waszyngtonie. Naucza się w niej różnych dyscyplin. Nauczyciele są dobierani niezwykle starannie - muszą mieć wiedzę z psychologii, talent muzyczny i aktorski. W tej metodzie nauka odbywa się bowiem właśnie dzięki osobie nauczyciela, który wprowadza uczniów w stan relaksu, a potem za pomocą ćwiczeń wyzwala w nich kreatywność, pobudza pamięć i odblokowuje psychicznie.

Sugestopedia to sugestywne oddziaływanie na postawę człowieka, mające na celu zmianę postawy uczącego się do siebie samego jak i do otaczającego go środowiska. Jest to pewnego rodzaju psychoterapia, dzięki której kursant zaczyna wierzyć w siebie.
Metoda wg Łozanowa poprzez gry, zabawy, piosenki, relaks synchronizuje obie półkule mózgowe:
prawą – odpowiedzialną za intuicję, wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, emocjonalność;
lewą – odpowiadającą za myślenie logiczne, analizę, pamięć mechaniczną, zmysł krytyczny.

Również metoda ta pomaga wyciszyć 3 bariery psychologiczne:
1. afektywą – odrzuca wszystko co zagrażałoby poczuciu bezpieczeństwa uczącego;
2. logiczną – odrzuca wszystkie informacje, które byłyby sprzeczne z wiedzą i doświadczeniem jakie już posiadamy;
3. społeczną – informacje sprzeczne z wiarą, tradycją i wychowaniem jakie odziedziczyliśmy.
Efektem tych zabiegów jest:
- szybkość i skuteczność procesu uczenia,
- zminimalizowana obecność procesu zmęczenia i wysiłku,
- dobre samopoczucie,
- odnalezienie motywacji i chęci uczenia się,
- odblokowanie mówienia w języku angielskim.
Intensywny Kurs Języka Angielskiego prowadzony jest przez Mirosława Walczyńskiego, który ma licencję na nauczanie metodą sugestopedii wg Łozanowa. Jest on absolwentem Filologii Romańskiej, Uniwersytetu Rennes II (Francja) - języki obce (j. angielski, j. hiszpański). W latach 1992-93 Podyplomowe Studia Sugestopedii w Genewie, gdzie zdobył licencję na nauczanie tą metodą. Moskiewska Szkoła Medycyny Alternatywnej. Absolwent Mińskiej Szkoły Informacyjno - Falowej, uczeń profesor medycyny Emmy Gonikmann.
Fragment wywiadu w Radiu Zachód (2008-04-19)

Kurs I stopnia metodą sugestopedii wg Łozanowa.
Zapewniamy:
- skuteczne porozumiewanie się w podstawowych sytuacjach życiowych
- naukę w formie dobrej zabawy oraz w stanie relaksu - wprowadzenie w stan ALFA
- odblokowanie mówienia u osób, które mają bierną znajomość języka, czyli problemy ze swobodną konwersacją
- oddziaływanie poprzez słowo, obraz i muzykę
- min. 80 godzin zajęć, 1500 słów, 300 zwrotów
- 200-stu stronicowy skrypt
- 10 osób w grupie.
- cena kursu w Kaliszu: 2500 zł (ok. 28 zł/godz.) Rabaty dla grup zorganizowanych.
UWAGA! Decyduje kolejność zgłoszeń wraz z przedpłatami.Miejsce kursu - Gołuchów


Zapewniamy trzydniowe kursy powtórkowe I stopnia w uzgodnionym terminie.
Jeśli chodzi o kwestie techniczne co do godzin prowadzenia kursu, to optymalne są od 10.00-18.00 poniedziałek- sobota, w drugim tygodniu od 10.00-19.00, natomiast ostatnie trzy dni do 21.00. Istnieje możliwość na życzenie grupy, zmiany godzin kursu. Pierwszy tydzień 14.00 - 22.00 oraz 14.00-23.00 w drugim tygodniu. Większość kursów prowadzonych było w systemie popołudniowym.
Nawiążemy współpracę ze specjalistami sugestopedii – szczególnie język niemiecki.


"Tą metodą tylko głuchy się nie nauczy angielskiego..."


Rozmowa z Adamem Lisem, szefem Ośrodka Wiedzy i Terapii Naturalnych Biofon w Kaliszu.

R: Jeśli ten tytuł przeczytają osoby, które od lat bez większych efektów uczą się języka obcego, to proszę mi wybaczyć spostrzeżenie – mogą się zirytować.

AL: Tak, kilka razy zdarzyło się, że na „dzień dobry” jeszcze przed zapoznaniem się z naszą propozycją zostaliśmy zbesztani za oferowanie „niemożliwego”. Proponujemy wtedy przeczytanie opinii uczestników poprzednich kursów, a to już grono liczące około osiemdziesiąt osób, które w ten sposób wkroczyło w świat języka angielskiego w ostatnich latach prowadzenia tych kursów przez Biofon w Kaliszu. Uczestnicy są tak zafascynowani efektami, że niektórzy z nich zgodzili się nawet udostępnić swoje numery telefonów, można więc porozmawiać z nimi osobiście. W swoich opiniach zgodnie podkreślają, ze ten kurs to dla nich świetna zabawa i odpoczynek. Dzieje się tak dlatego, ponieważ intensywny kurs języka angielskiego, prowadzony jest metodą sugestopedii w/g Łozanowa. Sugestopedia zaś, to nie manipulacyjna, nie hipnotyczna metoda uczenia się języków obcych, skuteczna bez względu na wiek. Wykorzystuje ona mechanizmy psycho-fizjologiczne i osobiste rezerwy pojemnościowe, czyli ukryty potencjał człowieka, który wykorzystuje tylko 10 do 15% swoich intelektualnych możliwości. Oznacza to wielokrotnie szybszy, łatwiejszy i głębszy proces przyswajania nowych informacji, poczucie wewnętrznej wolności, zwiększoną motywację do uczenia się, która nie jest związana z presją i przymusem i gwarantuje świetne psycho-fizjologiczne samopoczucie.

R: Czy ta metoda jest kolejnym eksperymentem językowym? Co jakiś czas słyszymy o kolejnej rewelacyjnej metodzie nauki języków obcych, które po prostu nie sprawdzają się. Czy sugestopedia jest taką kolejną nowością?

AL: Metoda została oficjalnie przetestowana i bardzo wysoko oceniona przez grupę ekspertów UNESCO, którzy zalecają jej stosowanie na całym świecie. Badania Dr Georgi Łozanowa, twórcy sugestopedii, prowadzone wraz z Dr Rogerem Sperry i Dr Robertem Ornsteinem, którzy otrzymali nagrodę Nobla w dziedzinie neurologii, od 40 lat rewolucjonizują światową edukację. Sam Łozanow prowadzi Instytut Sugestopedii w Waszyngtonie, stąd właśnie tam, w Stanach Zjednoczonych, ta metoda jest bardzo popularna. Ale nie tylko tam. Powstały setki ośrodków w wielu krajach, chociażby w krajach byłego ZSRR, Japonii, Austrii, Szwecji, Francji i Anglii, że już nie wspomnę o krajach Afryki i Azji.

R: Zaskoczył mnie Pan tą popularnością sugestopedii, dlaczego my i nasze dzieci ciągle jeszcze wkuwamy reguły gramatyczne i słówka zamiast korzystać z dobrodziejstw tej metody?

AL: Wiele zależy od nauczyciela. Nauczyciele, którzy uzyskują licencję na nauczanie tą metodą są dobierani niezwykle starannie - muszą mieć wiedzę z psychologii, talent muzyczny i aktorski. W tej metodzie nauka odbywa się bowiem właśnie dzięki osobie nauczyciela, który wprowadza uczniów w stan relaksu, a potem za pomocą ćwiczeń wyzwala w nich kreatywność, pobudza pamięć i odblokowuje psychicznie. W Polsce metoda jest obecna od 1994 roku, a w Kaliszu pierwszy kurs odbył się w 2003 roku. Myślę, że w przyszłości ten sposób uczenia będzie powszechnie dostępny i wyprze tradycyjne "siłowe" metody, ale to wymaga czasu a przede wszystkim zmiany mentalności "edukacyjnych autorytetów". Tak jak w 1543 roku Mikołaj Kopernik wiedział, że Ziemia krąży wokół Słońca, to współcześni mu potrzebowali stulecia aby zacząć dostrzegać słuszność jego teorii. Tak również "edukacyjne salony" potrzebują czasu aby sugestopedia zagościła w nich na dobre. Jedno jest pewne. W dobie powszechnego dostępu do informacji, również tej, nie będziemy czekać stulecia. Co więcej każdy już teraz może doświadczyć nauki, która jest łatwa, szybka, skuteczna i przyjemna. W naszym Ośrodku wykorzystujemy tą metodę, aby w powyższy sposób, to znaczy, łatwo, szybko, skutecznie i przyjemnie wprowadzić w świat języka angielskiego. Tak jak to często powtarza nasz nauczyciel "tą metodą tylko głuchy się nie nauczy"

R: Właśnie, może opowie Pan o technicznej stronie tego kursu.

AL: Przypomnę, że w czasie tego kursu uczestnicy przyswajają umiejętności równoważne 12 miesiącom nauki metodami klasycznymi. Kurs adresowany jest również do osób, z bierną znajomością języka, czyli mających problemy ze swobodną konwersacją. Wielu z naszych kursantów naukę angielskiego traktuje jako przepustkę do dobrze płatnej pracy w Wielkiej Brytanii i Irlandii, awansu, czy chociażby dobrze zdanej matury.  /Wywiad dla lokalnej gazety z 2004r. /

 

 

Newsflash

Koncert Gongów i mis dźwiękowych. Czy wiesz, że to głównie STRES obniża sprawność Twojego układu odpornościowego? Nie czekaj, aż dopadnie Cię choroba!!! Współczesna medycyna coraz częściej, jako głównego winowajcę wielu dolegliwości i przewlekłych chorób wymienia nierozładowany STRES.

Skuteczność i wszechstronność stosowanej metody jest imponująca. Od wyciszania i relaksacji, poprzez rozwijanie intuicji i kreatywności, do fizycznego uszkadzania komórek nowotworowych wibracjami generowanymi przez gong (francuskie badania Fabien Maman). >> więcej

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś12
mod_vvisit_counterWczoraj22
mod_vvisit_counterBierzący tydzień69
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień76
mod_vvisit_counterBierzący miesiąc69
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc387
mod_vvisit_counterAll days180185

Online (20 minutes ago): 1
Twój IP: 94.254.147.214
MOZILLA 4.5, WINDOWS
Dziś: Maj 04, 2017
Copyright © 2017 biofon.adamlis.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Designed by Templatka.pl