Home Rozwój osobisty Uczuciowy kontakt
Email

"Uczuciowy kontakt"

czyli oswajanie stresu w relacjach partnerskich

Czy zauważyłaś/eś u siebie niepewność i chęć oddalenia w czasie rozmowy na ważny emocjonalnie temat z partnerem?

Czy masz ochotę schować się do przysłowiowej mysiej dziury, kiedy partner zapowiada, że chciałby z Tobą poważnie porozmawiać?
Czy pamiętasz swoje próby wyjaśnienia nieporozumień jakie między wami powstały i ich efekty – tłumaczenie się lub rezygnacja po kilku słowach odpowiadającego partnera dla "świętego spokoju".
Czy wreszcie może dostrzegasz już granicę, poza którą przestanie Ci zależeć na porozumieniu, a może ta granica jest już za Tobą?

Sięgnij w przeszłość i odpowiedz sobie w jaki sposób rozładowujesz napięcia związane z „uczuciowym kontaktem ”. Czy te sposoby są dla Ciebie satysfakcjonujące? Czy chcesz je zmienić? Czy jeśli podejmujesz uczuciowe decyzje w sytuacji dużego napięcia, po ochłonięciu i namyśle, masz pragnienie powrotu do możliwości ponownego wyboru i żal, że nie można ich już cofnąć?

Czy już "walczysz z sobą", swoimi lub partnera słabościami, z towarzyszącemu temu stresowi lub w najbliższym czasie zamierzasz rozpocząć walkę? ZAWRÓĆ ... NIE TĘDY DROGA!!! Nie mylmy objawów z przyczynami!

Stres to naturalny proces organizmu, związany z pobudzeniem. Szczególnie dotkliwy w uczuciowych relacjach. Możemy przeżyć życie zakładając, że tacy jesteśmy i akceptujemy tę swoją słabość, walczyć z samym sobą albo rozpoznać mechanizm i z pozycji obserwatora własnych emocji rozpocząć ich uzdrawianie.

Natura i istota stresu w relacjach uczuciowych dla wielu z nas jest niezrozumiała. Dlatego relacje te, zamiast być dla nas tym, czym są w istocie – cudownym przeżyciem, są demonizowane i pozostają polem walki. Pozwólmy sobie już teraz na dobre traktowanie siebie i swoich partnerów – nie tylko przez pierwsze miesiące czy lata związku. Nauczmy się być tak uważni, spokojni i skuteczni jak "zaklinacze koni".

Na warsztacie uwolnimy Twoje przewlekłe napięcia w ciele i psychice a ponadto nauczymy Ciebie jak:
- rozpoznawać i uwalniać przewlekłe stany napięcia stresowego wynikające z i w relacjach partnerskich
- wykorzystywać czynniki stresotwórcze i własne „ograniczenia” do wzmacniania własnej ekspresji komunikacji w związku
- przyjmować postawę asertywną w budowaniu pozytywnych, długotrwałych relacji interpersonalnych
- twórczo podchodzić do sytuacji konfliktowych
- aktywnie i harmonijnie budować i zwiększać potencjały w Twoich strukturach fizycznych, psychicznych i emocjonalnych

Nauczysz się jak przyjmować stres, gdyż poznasz jego naturę i odtąd będziesz zarządzać nim dla własnych korzyści i ... korzyści partnera. Jak łatwiej rozstawać się z ograniczającymi nawykami "wypracowanymi" przez lata. Wyłączysz spowalniające Twoją emocjonalną ekspresję hamulce. Można powiedzieć, że pomyślnie ukończysz kurs "trenera" dzikiego zwierzęcia, które od lat bezskutecznie próbujesz zamknąć w klatce, lub ujarzmić. Czy wiesz jak to robią "zaklinacze koni"?

Poznasz w ich trakcie istotę zagadnienia stresu oraz weźmiesz udział w relaksacyjnych oraz terapeutycznych koncertach dźwiękiem Gongów i mis dźwiękowych (tybetańskich), w trakcie których rozluźnią się Twoje wewnętrzne napięcia.

Będzie również możliwość nabycia płyt CD z nagranym na żywo Koncertem terapeutycznym.

 

Newsflash

Koncert Gongów i mis dźwiękowych. Czy wiesz, że to głównie STRES obniża sprawność Twojego układu odpornościowego? Nie czekaj, aż dopadnie Cię choroba!!! Współczesna medycyna coraz częściej, jako głównego winowajcę wielu dolegliwości i przewlekłych chorób wymienia nierozładowany STRES.

Skuteczność i wszechstronność stosowanej metody jest imponująca. Od wyciszania i relaksacji, poprzez rozwijanie intuicji i kreatywności, do fizycznego uszkadzania komórek nowotworowych wibracjami generowanymi przez gong (francuskie badania Fabien Maman). >> więcej

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś12
mod_vvisit_counterWczoraj22
mod_vvisit_counterBierzący tydzień69
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień76
mod_vvisit_counterBierzący miesiąc69
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc387
mod_vvisit_counterAll days180185

Online (20 minutes ago): 1
Twój IP: 94.254.147.214
MOZILLA 4.5, WINDOWS
Dziś: Maj 04, 2017
Copyright © 2017 biofon.adamlis.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Designed by Templatka.pl