Home Szkolenia dla szkół Wypalenie zawodowe
Email

Zapobieganie wypaleniu zawodowemu nauczycieli

W pracy pedagogicznej nauczycieli, w natłoku ważnych sprawozdań, programu nauczania, etc... często zapomina się o samym nauczycielu. Coraz większe wymagania zawodowe, dłuższe przebywanie w szkole, duży poziom stresu, ograniczenie ruchu i praca w pozycji siedzącej źle wpływają na  kondycję fizyczną i psycho-emocjonalną nauczyciela.

Zwiększenie sprawności fizycznej i psychicznej nauczyciela, jest istotnym elementem wzmacniającym jego możliwości zawodowe.
W trakcie tego szkolenia będziemy rozpoznawać ograniczenia, zarówno te fizyczne, związane ze sprawnością ciała, jak i te, których  źródłem są emocje i lęki. Nauczymy jak „zatrzymać się” i zacząć „słuchać” własny organizm, oraz jak wzmocnić „wewnętrzną współpracę”.

Proponowany zestaw technik pozwoli rozwinąć umiejętność samodzielnego rozpoznawania ograniczeń, oraz przywracania optymalnej sprawności psycho-fizycznej organizmu: Ćwiczenia relaksujące i regenerujące, Qi-gong, Pranajama (joga oddechu), wizualizacje oraz relaksujące sesje wibracjami dźwięku Gongu i tybetańskich mis. Nauczymy jak zadbać o własny kręgosłup, aby nie bolały plecy. Jak zniwelować wpływ siedzącego trybu życia na prawidłową sylwetkę. Jak podnieść poziom odporności na stres, zmęczenie, niekorzystne oddziaływania fizyczne i emocjonalne. Jak, wreszcie, podnieść poziom ENERGII ŻYCIOWEJ.
W trakcie warsztatów wykorzystywać będziemy zarówno bardzo stare i skuteczne techniki  „wschodu” i „zachodu”, jak i najnowsze techniki nieinwazyjnej analizy i zmiany nawyków.

REALIZACJA – 12 godzin zajęć dydaktycznych w formie  warsztatów i ćwiczeń

Prowadzący Jerzy Adam Lis - Psychotronik (psychologia alternatywna), terapeuta dźwiękiem gongów i mis dźwiękowych (tybetańskich), licencjonowany instruktor (INSTITUT für KLANG-MASSAGE-THERAPIE) w Uenzen.
Kurs kończy się wydaniem zaświadczeń.
 

Newsflash

Najbardziej oczekiwane rozstanie w Twoim życiu.

Nikt nie lubi rozstań. Ale to rozstanie, bardzo, ale to bardzo Cię zaskoczy... wyłącznie pozytywnie więcej >>

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś8
mod_vvisit_counterWczoraj17
mod_vvisit_counterBierzący tydzień8
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień98
mod_vvisit_counterBierzący miesiąc256
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc435
mod_vvisit_counterAll days240017

Online (20 minutes ago): 2
Twój IP: 34.204.191.0
,
Dziś: Lut 17, 2020
Copyright © 2020 biofon.adamlis.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Designed by Templatka.pl