Home Szkolenia dla szkół Rodzic - Nauczyciel
Email
Program dla nauczycieli
"Efektywna współpraca: rodzic – nauczyciel"Zbudowanie partnerskich relacji pomiędzy rodzicami i nauczycielami, leży w interesie szkoły i procesu dydaktyczno – wychowawczego. Korzyści mają z tego nauczyciele, rodzice i uczniowie:
Rodzice: pełniej i głębiej zrozumieją uwarunkowania i bariery życia szkolnego. Skuteczniej zaangażują się w sprawy szkoły i problemy swoich dzieci związane z kształceniem. Chętniej wesprą szkołę pracami społecznymi, pomocą organizacyjną   i zadaniową – w porozumieniu z nauczycielami i dyrekcją.
Uczniowie: zauważają wzmocnienie i poświęcenie w proces nauki i wychowania ze strony rodziców. Zyskują dodatkową motywację. Dostrzegą zintegrowane i pozytywne oddziaływanie, równocześnie ze strony rodziców i nauczycieli. Odczują wzmożoną opiekę, a także kontrolę, co wydatnie zmniejszy ich skłonność do podlegania negatywnym wpływom ze strony rówieśników. I co również ważne – poddani takiej pieczy – mocniej zainteresują się tokiem kształcenia i własnymi wynikami w nauce – redukując tym samym poziom stresu nauczycieli,
Nauczyciele: łatwiej i z mniejszym obciążeniem psychicznym poprowadzą zajęcia szkolne. Uzyskają dodatkową "siłę perswazji" w postaci grupy odniesienia, jaką stanowić będą rodzice, zaangażowani w proces kształcenia własnych dzieci. Rodzice   z większym przekonaniem okażą pomoc nauczycielom w działaniach realizowanych przez szkołę poza formami kształcenia.

Opisany proces jest i winien być zjawiskiem długofalowym, którego zrozumienie i wdrożenie zależy głównie od rodziców i nauczycieli, przy akceptacji i wsparciu dyrekcji szkoły.

Program, który oferujemy, stanowi zaczyn realnych zmian w myśleniu, odczuwaniu i działaniu na temat szkoły i jej życia, w zintegrowany sposób wpływa na rodziców – uczniów – nauczycieli.
Na ile zrealizowane zajęcia, odrębnie dla rodziców i nauczycieli, zharmonizują wpływ dydaktyczno – wychowawczy wywierany na uczniów, zależy od uczestników zajęć i władz szkoły – dobrze, aby był to proces angażujący strony  w długim okresie czasu.

Program jest realizowany w formie wykładu, z elementami ćwiczeń, inscenizacji i testów. Z odniesieniami do autorskiej ankiety "Moje dziecko – Moja szkoła" przeprowadzonej z udziałem rodziców uczniów. Czas realizacji zajęć – 6 jednostek dydaktycznych.
Optymalna liczebność grupy uczestniczącej w zajęciach – do 12 nauczycieli.

Program:

1.Prezentacja programu, celu i zakresu zajęć.
2.Omówienie znaczenia integracji 3 kręgów społecznych: rodziców-uczniów-nauczycieli.
3.Umiejętność prowadzenia spotkania z rodzicami z perspektywy stawianych założeń i celów:
- sztuka autoprezentacji,
- nawiązanie kontaktu i prowadzenie dialogu,
- wybranie techniki negocjacji,
- prowadzenie dyskusji,
- pobudzenie uwagi,
- finalizacja spotkania.
4.Budowanie więzi i sympatii w relacji: nauczyciel-rodzic.
5.Rozmowy o "trudnych sprawach" i na "trudne tematy" w oparciu o NLP i komunikację społeczną.
6.Wywieranie wpływu i motywowanie rodziców:
- zaangażowanie w proces kształcenia,
- zaangażowanie w życie szkoły.
7.Ćwiczenia, inscenizowane sytuacje, testy – utrwalenie nabytej wiedzy i umiejętności.

W oczekiwaniu na zgłoszenia przez Państwa terminów zajęć, informujemy iż zakres i forma realizacji programu w Państwa szkole, będzie dostosowana do rzeczywistych sytuacji i problemów z uwzględnieniem opracowań wyników ankiety dla rodziców.

 

Newsflash

Sugestopedia - Intensywny Kurs Języka Angielskiego. Chcesz wyjechać i znaleźć lepszą pracę? Nie znasz języka lub znasz go, ale masz problemy ze swobodną konwersacją? Przyjdź na KURS ANGIELSKIEGO. Gwarantujemy, że po 2 tygodniach będziesz mówić po ANGIELSKU!!!  >> więcej

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś12
mod_vvisit_counterWczoraj22
mod_vvisit_counterBierzący tydzień69
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień76
mod_vvisit_counterBierzący miesiąc69
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc387
mod_vvisit_counterAll days180185

Online (20 minutes ago): 1
Twój IP: 94.254.147.214
MOZILLA 4.5, WINDOWS
Dziś: Maj 04, 2017
Copyright © 2017 biofon.adamlis.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Designed by Templatka.pl